7 Янв 25
Книжка о Золушке,но до чего же складная.Кажется и объём немаленький,а пролетел на ура.На мой взгляд,книжка для отдыха.В ней есть все знакомые приемы жанра золушка и как-то так получилось,что нет против них ни какой-то досады ,ни раздражения.Эта история,при всех её перипетиях, выглядит доброй. И ещё перед нами по сути настоящая сказка,которую хочется читать из-за теплоты отношений между большей частью участниками этой истории.
7 Янв 25
Необременительно . Местами весело , особенно в начале . Потом «сцедил» начинает подутомлять. Средненькая легкая книжка без душевных терзаний , читнуть можно
6 Янв 25
Г.герою как будто 18 лет,а не 32
6 Янв 25
Стандартно клиширано романче. Събитията се развиват със скоростта на охлюв, предсказуемо и скучно. Не си струва. Обаче се чете леко. 3.75
6 Янв 25
Быстро . Лаконично. Улыбнуло) неплохой скетч) можно читнуть . Полностью есть на других ресурсах .
6 Янв 25
Сюжетът е скудоумен и банален. За да запълни ямите в повествованието, авторката използва метода на пачуърка: липсва нещо - ето един негативен персонаж. Откъде и защо се взе - не е ясно, ама ужким има интрига. По същия начин новоизпечения образ изчезва яко дим от повествованието. За да не личи толкова много - привнася шарени панделки, т.е. еротика, която не блести с оригиналност. Всичко това е дигитализирано, графично освежено и подобаващо поднесено на читателя. В резултат се е получило размазано петно - като крайпътните дървени табелки с менюто на селската кръчма, покрай които профучавате с над 150 км/час по шосето. Някакво развитие на героите - не, допълване на второстепенните персонажи - не, интригуващ стил на автора - не.
Като цяло - не си струва да сваляте и прахосвате времето си.
Позравления за тези, които са се потрудили текстът да е достъпен. В първите три книги има дребни правописни грешки, но са пренебрежимо малко. Грешната пунктуация обаче дразни окото.
ВНИМАНИЕ! Четвъртата и пета част приличат на неграмотен любителски превод - пълни са с грешки. Примери:
"Кимнах, като си направих бърза математика, като..."
"Тук-там табели от кампанията все още осеяха дворове..."
ПП 1: Аман от необразовани автори - цитирам: "... Разисквахме цифрите... Преглеждахме цифрите... ", а от контекста става ясно, че това са числа!
ПП 2: Коментарът е за цялата поредица, не само за първа част.
6 Янв 25
Бытовая попаданка. Если любите читать как красят и убирают дом, между делом выйдя замуж - вам сюда. У всех- хэ.
Норм. Сюжет стандартный : он богатый она бедная , любовь , смена статусов и ревнивые обременения . Читнуть можно так как написано довольно гладко .