2 Окт 24
Още един от шедьоврите на Уинъм. И отново те провокира да си даваш въпроси, да търсиш отговори и първопричини. За любителите на лековатата екшън-фантастика - вход забранен.
2 Окт 24
Прекрасна книга. Великолепното перо на автора ви грабва още с първите пасажи. Един от любимите ми автори-фантасти. Книгата не е подходяща за почитателите на "Междузвездни войни".
30 Сен 24
Втората част не отстъпва по нищо на първата. Интересът към сюжета нараства с прочитанието на всяка следваща глава. Жалко, че Ротфус разочарова почитателите си - третата част вероятно е само в неговата фантазия.
30 Сен 24
Свежо фентъзи на фона на посредствената съвременна литература. Сюжетът те грабва още в първите страници. Изчетох книгата на един дъх. За почитателите на стилно перо, съчетано с умело разгръщане на сюжета. Ако харесвате Ле Гуин, тогава ще харесате и Ротфус.
29 Сен 24
Книга интересная, слегка милая, слегка юмористическая, слегка... До тех пор, пока уже трудно переплывать глубокую реку эмоций трагическото прошлого. Класс!
29 Сен 24
Много слаба книга. Такова едно чувство, че някой ни пробутва книжле, ужким сътворено от Кийланд. Сюжетът е изтъркано банален, стила на писане е булевардно-долнопробен. Напълно загубено време.
28 Сен 24
Благодаря на Mar Gio за качената книга. Благодаря и на Cherry Girl за положения труд. Обаче нейната оценка е 3 с минус. За съжаление, има много досадни правописни грешки, а от този факт страда цялото внушение на романа.
Книгата е интересна, леко сладникава, леко хумористична, леко... Докато не стане трудно за преплуване дълбока. Хареса ми. Препоръчвам я.
27 Сен 24
Наистина невероятен автор! Наистина четивото те поглъща, помитайки всичко и всички. Вятър? Буря? Ураган? Нееее... Просто САФОН. Уникален и неповторим. Дори Умберто Еко не омайва така. Поклон пред творчеството му.
27 Сен 24
Плохо = досадно, с бестолковыми описаниями, еще и придурковатые рецепты.
Хорошо = коротко.
В итоге: оценка 3 с минусами, так как местами можно и читать.
Това произведение би трябвало да се изучава, не само да се чете като фантастичен роман. Периодично го препрочитам. И всеки път след последните редове следват часове на размисъл.